петък, 3 май 2024 г.

Везенков с личен рекорд при нова загуба на „Олимпиакос“

Снимки: Euroleague
Българският национал Александър Везенков изигра най-силния си мач от началото на сезона в Евролигата.
Тежкото крило записа рекордни за кампанията 17 точки, но те не бяха достатъчни „Олимпиакос“ да победи „Анадолу Ефес“ и да запише първа победа далеч от дома. Тимът на Йоргос Барцокас допусна поражение от шампионите с 69:88 (25:23, 19:21, 22:24, 3:20) в среща от десетия кръг. Гръцкият тим изигра доста слаба последна четвърт, в която отбеляза едва 3 точки срещу 20 на гранда от Истанбул.
Везенков остана близо до „дабъл-дабъл“, след като записа 17 точки, 8 борби, 3 асистенции и 2 откраднати топки на сметката си. Българският национал стреля 4/4 от зоната за две точки, 2/4 от тройката и 3/3 от наказателната линия, оформяйки коефициент на полезно действие от 26.
Във временното класиране „Анадолу Ефес“ е на 11-о място с 4 победи и 6 загуби. „Олимпиакос“ продължава със слабото си представяне извън Пирея, като всичките четири загуби на тима са на чужд терен. Тимът на Везенков е на шеста позиция с актив от /-4. След два дни „Олимпиакос“ е домакин на „Макаби“ Тел Авив.
„Зенит“ (Санкт Петербург) постигна четвърта поредна победа в турнира. Руският тим спечели срещу гостуващия „Алба“ (Берлин) със 75:66 (20:14, 22:16, 17:20, 16:16). За победителите Джордан Лойд записа 25 точки, а за гостите 20 вкара Маркус Ериксон. „Зенит“ заема четвърто място в класирането с баланс 7/3, а „Алба“ е на 16-а позиция с три успеха и шест поражения. В Казан УНИКС нанесе втора загуба за сезона на „Армани“ (Милано) в турнира, след като спечели домакинството си с 97:71 (19:17, 25:16, 27:16, 26:22).
Източник: Btv.bg