събота, 27 април 2024 г.

Автогол класира Хърватия за световното

Снимки: Ройтерс, Sports.ru

Автогол в 81-вата минута на Фьодор Кудряшов донесе минимален успех с 1:0 за Хърватия срещу Русия и класиране на победителите за Катар 2022. Руснаците ще трябва да участват в баражите.

Мачът от от група H в Сплит премина под тоталната диктовка на домакините, които се нуждаеха от задължителна победа, за да изпреварят Сборная в класирането. Под непрестанен проливен дъжд хърватите пропускаха положение след положение, за да се стигне до нелепия автогол на Кудряшов. Поражението е първо за Русия под ръководството на Валерий Карпин.
Хърватия набра 23 точки, а Русия с 22 ще се надява да мине през баражите, за да достигне до световните финали.
В другите два мача в тази група Словакия разгроми с 6:0 като гост Малта, като островитяните играха с двама души по-малко от началото на второто полувреме. А Словения се наложи с 2:1 у дома си над Кипър. И четирите отбора нямаш шанс за Катар 2022.

Източник: Bnr.bg