понеделник, 29 април 2024 г.

„Реал“ поведе в Испания, дръпна с 10 точки на „Барса“

Снимки: flashsport.com
„Реал“ (Мадрид) превзе върха в Ла Лига след трудна победа с 2:1 у дома над новака в елита „Райо Валекано“. Селекцията на Карло Анчелоти е лидер с 27 точки. В топ 4 са още „Реал Сосиедад“ (25 точки в 12 мача), „Севиля“ (24 точки, 11 мача) и „Атлетико“ (22, 11). Разликата между „Реал“ и „Барса“, която завърши 3:3 със „Селта“, е 10 точки. Каталунците са 9-и в Ла Лига със 17 точки след 12 мача.
Гостите от „Райо“, които миналата седмица удариха „Барселона“, този път не успяха да поднесат изненада, макар че звездата Радамел Фалкао отново се разписа. Преди това обаче „белия балет“ успя да вкара два пъти до почивката и преднината се оказа достатъчна. Първо Тони Кроос завърши прекрасна контраатака в 14-ата минута за 1:0, а после Карим Бензема отбеляза поредния си гол, като асистенцията беше на Алаба. Френският национал има вече 10 гола в 12 срещи на „Реал“ в първенството.