неделя, 28 април 2024 г.

„Черно море“ излъга „Левски“ с 1:0

Снимки: Dsport

„Черно море“ победи „Левски“ с 1:0 в дербито от 13-ия кръг на Първа лига. Единственото попадение бе реализирано в началото на второто полувреме, когато точен бе Родриго Енрике.

Домакините останаха в намален състав секунди преди края на двубоя, след като Пабло Гарсия получи втори жълт и съответно червен картон. Дълбоко в добавеното време „сините“ нацелиха греда, но това не им стигна да извоюват точка от гостуването си във Варна. Още в 6-ата минута домакините пропуснаха изключително чисто положение. Виктор Попов се включи опасно отдясно, влезе в наказателното поле и центрира успоредно на аутлинията. Велислав Василев бе близо да засече топката във вратата на Николай Михайлов, но се размина с нея.

Домакините имаха страхотна възможност да открият резултата и в началните секунди на второто полувреме. Евгений Сердюк бе изведен зад гърба на защитата на „сините“, след което преодоля излезлия Николай Михайлов, но скъси ъгъла си и не успя да намери очертанията на вратата.  В 49-ата минута натискът на тима на Илиан Илиев даде резултат и „моряците“ поведоха. Зе Гомеш задържа отдясно, след което подаде към Родриго Енрике. Крилото напредна и с техничен изстрел в долния ляв ъгъл реализира. В 83-ата минута Николай Михайлов отново се намеси решително след коварен изстрел в долния десен ъгъл на Родриго. Две минути по-късно „сините“ създадоха отлична атака по десния фланг. Драган Михайлович подаде през двама съперника към Георги Миланов. Халфът продължи към наказателното поле, където Билал Бари се добра първи до топката, след което нападателят нанесе изстрел от трудна позиция, но се получи рикошет и Иван Дюлгеров улови пред голлинията. Секунди преди края „Черно море“ остана с човек по-малко на терена, след като Пабло Гарсия получи втори жълт и съответно червен картон за нарушение срещу Иван Горанов. Дълбоко в добавеното време Андриан Краев стреля, Дюлгеров успя да докосне топката, която се удари и в гредата.

Източник: gong.bg