събота, 27 април 2024 г.

Издънки за „Сити“ и „Ливърпул“ в Англия

Снимки: liverpooloffside.sbnation.com; gazetaesportiva.com

„Ливърпул“ пропиля два гола аванс на „Анфийлд“ и стигна само до 2:2 срещу „Брайтън“ в домакинството от десетия кръг на Висшата лига. Всичко вървеше идеално за играчите на Юрген Клоп и още в 4-ата минута Джордан Хендерсън откри, а 20 по-късно Садио Мане удвои. Преди почивката обаче Енок Мвепу върна „Брайтън“ в двубоя, а в 65-ата минута Леандро Тросар изравни.

Селекцията на Юрген Клоп удължи серията си без загуба във всички турнири на 24 мача. В този период отборът спечели 17 победи и завърши наравно 7 пъти.

Шампионът „Манчестър Сити“ също се издъни и загуби от „Кристъл Палас“ с 0:2 у дома. Тимът на Пеп Гуардиола прекъсна серията си от 8 срещи без загуба във Висшата лига. За последно „гражданите“ загубиха на старта на първенството от „Тотнъм“ (0:1). От претендентите за титлата единствено „Челси“ беше убедителен и отнесе с 3:0 „Нюкасъл“ като гост. Така в класирането „сините“ вече имат 3 т. преднина на върха и водят с 25 срещу 22 за „Ливърпул“ и 20 за „Сити“.

Източник: webcafe.bg