неделя, 28 април 2024 г.

Гълъбинов с шести гол в Италия от началото на сезона

Снимки: Фейсбук „Реджина“
Българският нападател Андрей Гълъбинов се разписа в трети пореден мач на „Реджина“ в италианската Серия Б. Този път 32-годишният футболист вкара при успеха на неговия тим над „Перуджа“ като гост с 2:0.
Таранът ни поведе тима от Реджо Калабрия към успеха с гол още в 5-ата минута на срещата. В края на първата част Никола Беломо, който подаде на българина за гола му, се разписа за 2:0.
С победата „Реджина“ се изкачи на трета позиция в Серия Б след 10-ия кръг с равни точки с втория „Беневенто“ – по 19 т., и с 2 т. по-малко от лидера „Пиза“. Срещу „Перуджа“ Гълъбинов, който бе заменен в 84-ата минута, отбеляза шестото си попадение за сезона във второто ниво на италианския футбол.
В друг двубой от Серия Б бившият нападател на „Ботев“ (Пловдив) Атанас Илиев не успя да помогне на „Асколи“ да избегне поражението от СПАЛ с 0:1. Илиев се появи в игра в 65-ата минута.
Източник: Dsport.bg