неделя, 28 април 2024 г.

Везенков взе още един скалп в Евролигата

Снимка: Euroleague.net
Българският баскетболист Александър Везенков имаше основен принос при победата на неговия „Олимпиакос“ над АЛБА (Берлин) с 87:83 (27:19, 25:23, 19:17, 16:24) в шестия кръг на Евролигата.
Националът ни започна като титуляр и прекара на паркета в „Двореца на мира и приятелството“ в Пирея 27 минути. Той записа на сметката си 9 точки, а също така 2 борби и 1 открадната топка.
Въпреки вихреното начало и силната игра на „Олимпиакос“, тимът на Везенков трепери до края. Баскетболистите на гръцкия гранд бързо натрупаха преднина, като след втората част водеха с 52:42. Преди заключителната час разликата беше 12 точки в полза на домакините – 71:59. Тогава в играта на АЛБА настъпи подем. С внимателна игра Везенков и компания не допуснаха обрат.
Най-резултатен за „червено-белите“ беше Тайлър Дорси с 13 точки. Костас Папаниколау вкара 12. За германския тим Оскар да Силва записа 17 точки.
С 4 победи от 6 мача „Олимпиакос“ е на 5-то място в класирането. В следващия кръг тимът на Везенков посреща „Фенербахче“. Мачът е на 28 октомври.
Източник: Btv.bg