неделя, 28 април 2024 г.

Златан Ибрахимович вкара първия си автогол на 40 години

Снимки: БГНЕС
На 40 години след 957 официална мача зад гърба си и 565 гола звездата на „Милан“ Златан Ибрахимович вкара първия автогол в кариерата си. Нападателят порази своята врата, но успя да реализира и в съперниковата, както и да запише асистенция при гостуването на „Болоня“ в събота вечер. Шведът се превърна в четвъртия футболист, който успява да се разпише след 40-годишна възраст в Серия А. Преди него са Силвио Пиола, Пиетро Виерховод и Алесандро Костакурта.
„Росонерите“ победиха „Болоня“ с 4:2 в мач от 9-ия кръг на италианския шампионат. В 90-ата минута именно Златан вкара четвъртия гол за „Милан“. Домакините пък завършиха срещата с едва деветима играчи след директните червени картони на Адама Сумаоро в 20-ата и Роберто Сориано в 58-ата минута.
Източник: Bnt.bg