неделя, 28 април 2024 г.

Трета победа за Везенков в Евролигата

Снимки: euroleague.net
3 от 3 за „Олимпиакос“ в баскетболната Евролига! Гръцкият гранд победи с 83:68 „Жалгирис“ у дома. Националът Александър Везенков записа пореден мач с двуцифрени точки – 12, към които добави 6 борби, за 15 минути на паркета.
След изтощителното гостуване в Барселона, треньорът на „Олимпиакос“ Йоргос Бардзокас правеше много промени в хода на двубоя и никой от играчите не престоя на паркета над 25 минути.
„Червено-белите“ започнаха слабо и изоставаха с 11 точки след първата четвърт, но постепенно намери своя ритъм и стопи аванса на литовците до само 3 точки на полувремето. Везенков и компания до голяма степен решиха спора в третия период, който спечелиха с 27:10. В последната четвърт тимът от Пирея поддържаше разликата и затвори мача комфортно.
Ключова за победата се оказа стрелбата от тройката – 50% точност за „Олимпиакос“ (14/28) срещу 29.2% (7/24) за „Жалгирис“. В четвъртия кръг „Олимпиакос“ гостува на ЦСКА Москва.
Източник: btvnovinite.bg