събота, 27 април 2024 г.

Везенков укроти и „Реал“ (Мадрид)

Българският баскетбол национал Александър Везенков изведе „Олимпиакос“ до победа със 74:68 над „Реал“ (Мадрид) в най-силния турнир на континента – Евролигата. Тежкото ни крило завърши срещата с „дабъл-дабъл“ – 16 точки и 10 борби. Той престоя на паркета малко над 30 минути, като беше най-резултатен за своя отбор. Везенков записа втория си пореден „дабъл-дабъл“ във всички турнири (след 27 точки и 11 борби срещу АЕК в Гърция миналия уикенд).
Тайлър Дорси добави 12 точки за победителите, а Костас Папаниколау завърши с 9 т. За „Реал“ най-резултатен беше Найджъл Уилямс-Гос с 16 т. Още 15 добави Валтер Таварес.
Гръцкият гранд бе на косъм да загуби двуцифрената си преднина в края на мача, тъй като мадридчани успяха да стопят разликата на само три точки при 71:68 в последната минута от двубоя. В най-важното нападение на „Олимпиакос“ Везенков обаче пое отговорността и подсигури крайния успех на своя тим със страхотен пробив към коша, донесъл аванс от пет точки срещу 10-кратните носители на трофея от Евролигата. След това испанците не успяха да намалят дефицита си заради два поредни пропуска на гиганта Валтер Таварес, а Костас Слукас оформи крайното 74:68.
„Олимпиакос“ излезе на второ място във временното класиране с 2 победи от 2 мача. В първия кръг „червено-белите“ разбиха Баскония със 75:50 в мач, в който Везенков отново наниза 16 точки. „Реал“ пък инкасира първото си поражение за новия сезон и в момента заема осмата позиция в подреждането.
Източник: gong.bg