петък, 3 май 2024 г.

Чехия отнесе олимпийския шампион на Евроволей, ние сме 12-и

Чехия шокира Франция на европейското първенство по волейбол за мъже. Домакините отстраниха олимпийския шампион след 3:0 в Острава (22, 19, 32). Чехите бяха сочени за абсолютен аутсайдер, но записаха паметен мач и зарадваха феновете си. Чехия, която загуби от България в груповата фаза, изпусна осем геймбола в третия гейм, но в крайна сметка заслужено го затвори. Жан Хадрава бе най-резултатен за победителите с 18 т., а Жеан Патри реализира 20 т. за Франция. На миналото европейско „петлите“ завършиха четвърти, а през 2015 г. бяха шампиони. Най-доброто класиране на чешкия тим е четвърто място – от 1999 и 2001 г., а през 2019 г. бяха 13-и.
На 1/4-финалите домакините ще играят със Словения. Останалите срещи са: Нидерландия – Сърбия, Полша – Русия и Италия – Германия.
България отпадна на 1/8-финалите след 1:3 от Бундестима и завършва на 12-о място в крайното класиране.