Чехия поднесе изненадата, прати Нидерландия у дома и е на четвъртфинал

Чехия поднесе изненадата, отстранявайки Нидерландия в осминафиналите на Евро 2020! Тимът на Ярослав Шилхави спечели с 2:0 на „Пушкаш Арена“ в Будапеща (Унгария) и ще се изправи срещу Дания в спор за място на полуфиналите.

Днес големият грешник за нидерландците бе Матайс Де Лихт. Централният защитник на „лалетата“ си изкара директен червен картон за нарушение като последен в отбрана и остави тима с 10 души още в 55-ата минута. Винен за поражението ще бъде и нападателят на „лалетата“ Донийел Мален, който бе изведен сам срещу вратаря Томаш Вацлик малко по-рано, но не успя да го преодолее.

Чехите се възползваха от численото предимство и Томаш Холеш откри резултата в 68-ата минута, а крайното 2:0 оформи Патрик Шик в 80-ата с четвъртото си попадение на Евро 2020.

Така Чехия се класира за четвъртфиналите на турнира за първи път от 2004 г. насам. Любопитното е, че тогава също се изправи срещу Дания и спечели с 3:0, преди да бъде елиминиран от впоследствие шампиона Гърция с 1:0 след „златен гол“.