петък, 3 май 2024 г.

Унгария бе на минути от сензацията, но Германия издрапа до 1/8-финал с Англия

Германия беше на минути от шумен провал, но издрапа до 2:2 срещу Унгария в мач от група „F“ на Евро 2020, игран на стадион „Алианц Арена“ в Мюнхен.

Бундестимът имаше пълно превъзходство през първото полувреме, но допусна попадение още в 11-ата минута, когато Адам Салай вкара с глава. Малко след това Матс Хумелс беше близо до изравняването, но уцели гредата.

В средата на второто полувреме Кай Хаверц изравни с глава от голлинията, но радостта на германците продължи по-малко от минута. Унгария отново поведе след гол с глава на Андраш Шефер.

В 84-ата минута натискът на Бундестима все пак даде резултат и Леон Горецка прати топката във вратата на съперника за 2:2.

Така Германия завърши на второ място с актив от 4 точки и на осминафиналите ще се изправи срещу Англия на „Уембли“.