понеделник, 29 април 2024 г.

Италия изравни брадат рекорд, Турция е първият отпаднал на Евро 2020

Италия продължава без загуба на европейското първенство. „Адзурите“ се справиха с Уелс с 1:0, излизайки с перфектен баланс от Група А – 9 точки и голова разлика 7:0. Отборът на Роберто Манчини изравни рекорда от периода 1935-39 от 30 срещи без поражение. Освен това италианците са без гол допуснат в 11 поредни двубоя. Селекционерът на Италия даде почивка на основни играчи, но това не се отрази, като отборът отново игра на висота. Единственият гол на „Олимпико“ в Рим вкара Матео Песина, който беше точен в 39-ата минута.

Скуадрата не е губила от 11 ноември 2020 г. Преди Уелс тимът се справи последователно с Естония (4:0), Полша (2:0), Босна и Херцеговина (2:0), Северна Ирландия (2:0), България (2:0), Литва (2:0), Сан Марино (7:0), Чехия (4:0), Турция (3:0) и Швейцария (3:0). Общият баланс е в тези срещи е 32:0. В следващия мач Италия ще се срещне с Австрия или Украйна.

В другия мач от групата Швейцария победи Турция с 3:1. Джердан Шакири вкара два гола, точен бе и Харис Сеферович. За Турция се разписа Кахведжъ, като това беше и единственият гол на тима на Евро 2020. Турция отпадна от турнира на последното място в групата, без нито една точка и с голова разлика 1:8. Уелс си гарантира второто място в групата и участие на 1/8-финалите. Следващата събота британците ще срещнат тима, завършил втори в Група В, в която са Белгия, Русия, Финландия и Дания.
Швейцарският отбор ще чака развитието в другите групи, за да научи дали ще попадне сред четирите тима, завършили като трети, които ще играят в осминафиналите.