13-годишна спечели Обиколката на Витоша

13-годишната Йоана Вълканова спечели 100-километровата Обиколка на Витоша при колоездачите. Състезателката на „Олимп“ сътвори сензация, изпреварвайки далеч по-опитни състезатели. Йоана за втори пореден път е сред медалистите в надпреварата, след като миналата година се нареди втора. Времето на Вълканова е 6.37:17 ч. Шампионката бе лидерка още след 30-ия км и не допусна изпреварване до финала.

Друг уникален рекорд записа миналогодишната шампионка Христина Козарева. След две поредни титли със стандартни велосипеди, сега тя стана първата в историята със злато и при електрическите байкове, които направиха своя дебют в Обиколката. Козарева вече има невероятната колекция от победи във всички възможни надпревари по 100-километровото трасе около Витоша: със стандартен велосипед, с бягане, с електрически байк и при дуатлонистите, които в рамките на два дни първо обикалят планината с колело и след това с бягане. Едно от най-масовите и популярни спортни събития у нас отбелязва това лято своята 38-а годишнина. Над 2000 са общо участниците в емблематичното състезание, което отново е част от инициатива „София – европейска столица на спорта“.