петък, 3 май 2024 г.

Сърбия не ни даде гейм в Римини

България записа деветата си загуба в единадесет изиграни мача във волейболната Лига на нациите. Този път националите ни отстъпиха на европейския шампион Сърбия и не успяха да вземат гейм на „плавите“, губейки с 0:3 (-20, -17, -17). За шести път в турнира волейболистите ни не успяват да спечелят нито един гейм. Слабият сервис бе в основата на загубата ни. В допълнение не бяха и малко индивидуалните грешки от страна на „лъвовете“.

Така българите продължават да са в дъното на класирането – на 14-о място от общо 16 отбора, а единствени победи дойдоха срещу Нидерландия и Австралия.
Радослав Парапунов и Мартин Атанасов бяха двамата най-резултатни за България, съответно с 13 и 10 точки, докато Марко Ивович и Марко Подрасчанин забиха по 13 точки за сърбите.
На националите им остават още четири мача в Лигата на нациите – срещу Русия, Япония, САЩ и Словения.