понеделник, 29 април 2024 г.

Бразилия и Неймар тръгнаха с класика на Копа Америка

В 69-ата минута на терена за Еквадор се появи нападателят на ЦСКА Жорди Кайседо (вдясно), Снимки: БТА

Бразилия победи Венецуела с 3:0 в мача на откриването на Копа Америка. В състава на Венецуела бяха направени сериозни промени, след като преди срещата 12 души от делегацията дадоха положителни тестове за коронавирус. Всички са без симптоми и са изолирани в отделни стаи, като ще бъдат под лекарско наблюдение.
Маркиньос даде аванс на „селесао“ в 23-ата минута, а Неймар бе точен от дузпа в 64-ата минута, за да покачи преднината на Бразилия. В 89-ата минута Габи оформи крайното 3:0.

Колумбия победи Еквадор с 1:0 в първия си мач от Група В на Копа Америка на „Арена Пантанал“ в Куяба и записа ценни първи три точки към актива си. Едиственото попадение в мача беше дело на Едвин Кордона, който порази вратата на Еквадор в 42-рата минута. Ситуацията беше прегледана с ВАР поради съмнения за засада, но попадението беше признато. В 69-ата минута на терена за Еквадор се появи нападателят на ЦСКА Жорди Кайседо, но не успя да помогне на тима си да стигне поне до равенство.