Белгия помете Русия, Лукаку посвети гол на Ериксен

Белгия спечели с 3:0 първия си мач от Евро 2020. Червените дяволи отнесоха Русия в Санкт Петербург пред 34 000 зрители. Ромелу Лукаку вкара два гола, Тома Мюние се разписа между тях.

Лукаку откри още в десетата минута и посвети попадението си на Кристиан Ериксен. Само няколко часа по-рано Ериксен колабира на терена по време на мача между Дания и Финландия. Лукаку и Ериксен са съотборници в Интер. „Крис, Крис, обичам те!“, изкрещя Лукаку в камерата, след като се разписа за 1:0.

В 34-ата минута Мюние покачи на 2:0. Той влезе на терена на мястото на получилия удар в главата Тимоти Кастян. Така Мюние стана първият футболист, вкарал гол като резерва през първото полувреме на еврофинали.

Тимът на Роберто Мартинес игра по-прибрано през второто полувреме, но Русия не създаде чисто положение. А в края намиращия се в отлична форма Лукаку покачи на 3:0.

Белгия беше без контузения Кевин де Бройне. Друг играч с травма – Еден Азар обаче се появи като резерва.