събота, 27 април 2024 г.

Уелс измъкна 1:1 от Швейцария

Уелс и Швейцария направиха 1:1 в първия си мач на Евро 2020. Двубоят се игра в Баку и стана първият на еврофинали, в който ВАР отмени гол. Попадението беше в полза на Швейцария десетина минути преди края. Голът беше реализиран от Марио Гавранович с първото му докосване до топката. Той обаче беше в засада и решението на системата беше напълно правилно.

Двата тима направиха добър мач, макар и без много голови положения. Швейцария откри в 50-ата минута чрез Бреел Емболо. Той се разписа след корнер. Четвърт час преди края, отново след корнер Уелс изравни. Автор на гола стана Кийфър Моор.

Любопитно е, че през 2016-а, когато „драконите“ стигнаха до полуфиналите, той не беше професионален футболист, а спасител.

Като цяло Швейцария доминираше, но не се възползва от това. В полза на островитяните беше и смяната на Шакири. След като той излезе играта на Швейцария се разстрои.