Италия разби Турция на старта на Евро 2020

Италия разби с 3:0 Турция в първия мач от Евро 2020. През 16 000 зрители на „Олимпико“ тимът на Роберто Манчини направи сериозна заявка за първото място в групата, в която са още отборите на Уелс и Швейцария. „Адзурите“ продължиха традицията да не губят в Рим, когато става дума за мачове от големи първенства.

Италианците доминираха през целия мач, но стигнаха до голове чак след почивката. Резултатът бе открит в 53-ата минута и то след автогол на Мерих Демирал. Футболистът на „Ювентус“ не успя да избяга от пътя на топката, и й помогна да влезе във вратата за 1:0.

В 66-ата минута Чиро Имобиле се възползва от асистенция на Спинацола за 2:0. Това бе първи гол на Имобиле на голямо футболно първенство. В 79-ата Лоренцо Инсиние оформи крайния резултат.

За първи път в историята си на европейски финали Италия бележи три гола в един мач. Също така вече в 28 поредни срещи селекцията на Роберто Манчини не познава вкуса на загубата.