понеделник, 29 април 2024 г.

45-годишна взе бронз на прескок във Варна

Оксана Чусовитина спечели бронз на коронния си уред прескок на Световната купа по спортна гимнастика във варненския Дворец на културата и спорта. 45-годишната узбекистанка заслужи 13,700, което беше достатъчно да й осигури отличието. Феноменалната спортистка се готви за осмата си олимпиада, което е рекорд в световната гимнастика. Със златото на прескок триумфира Колин Девияр (Франция) – 14,150. Втора е рускинята Уляна Перебиносова с 13,950.

Димитър Димитров пък завърши осмо във финала на земя. Българинът допусна неточност в края на представянето си и получи оценка 13.350. Победител е Аурел Бенович (Хърв) – 14.950. Eдинствената българка във финалите на Световната купа по спортна гимнастика във Варна Елизабет Николова завърши на 9-о място на греда. Българската състезателка получи 10,950. Тя влезе във финала с „уайлд кард“. Победителка е украинката Анастасия Бачинска с резултат 13,250.