В Русия: Соколов е волейболният Левандовски

Едно от най-тиражните спортни и онлайн издания в Русия „Спорт-Експрес“ не спира да хвали капитана на националния отбор на България Цветан Соколов за изявите му с екипа на „Динамо“ (Москва). „Цветан Соколов е най-добрият по отношение на средния брой точки на гейм по време на шампионата. Просто нападател-убиец. Волейболният Левандовски“, написа Владимир Иванов в „Спорт-Експрес“. Само преди дни родната волейболна звезда грабна титлата с московския гранд след 3:1 (21, 18, -23, 24) над „Зенит“ (Санкт Петербург). Именно българинът бе голямата звезда на финалния двубой, завършвайки с 27 точки.

Освен този трофей, през сезона „Динамо“ успя да спечели още и Купата на Русия, както и Купата на Европейската конфедерация. За Цецо това е общо пета национална титла зад граница. В богатата си визитка той има още 3 трофея на Италия с отборите „Тренто“ и „Лубе Чивитанова“, както и титла на Турция с „Халкбанк“ (Анкара). С отличие първенството на Русия завърши и бившия ни национален селекционер Пламен Константинов. Той изведе неговия „Локомотив“ (Новосибирск) победа в малкия финал и бронзовите отличия от руското първенство. В двубоя за третото място момчетата на Константинов спечелиха с 3:1 срещу „Кузбас“ (Кемерово).