събота, 4 май 2024 г.

Мик Шумахер с по-добър дебют от баща си във Ф1 (видео)

Мик Шумахер не стартира кариерата си във Формула 1 в Гран при на Бахрейн по най-добрия начин, завършвайки 16-и за „Хаас“, а за това му помогнаха куп отпадания на негови преки конкуренти. Въпреки това обаче Мик направи по-добър дебют от легендата на Формула 1 и негов баща Михаел Шумахер. Друг важен детайл от първия старт за годината бе, че през целия уикенд Мик бе по-бърз от съотборника си Никита Мазепин. През 1991 г. Михаел застава за първи път на старта на Гран при в своята кариера в Белгия. Ден по-рано Шуми е направил феноменален подвиг, като се класира на седма позиция с болида на „Джордан“, оставайки само зад най-големите звезди на спорта. В неделя обаче късметът обръща гръб на спечелилия по-късно 7 световни титли германец и той отпада заради техническа повреда още преди да е направил и една обиколка в състезанието на пистата „Спа“. Това се оказва първото и последно състезание за Шумахер за тима, собственост на Еди Джордан, и бъдещият голям шампион преминава в „Бенетон“, където заедно с Флавио Бриаторе започват да пишат история във Ф1, чиято кулминация по-късно идва заедно с отбора на „Ферари“.
„90% съм доволен, а 10% – не. Жалко, че не карах в основната колона. Като цяло мисля, че научих много този уикенд. Надявам се, че още в следващото състезание ще успея да превърна напрежението в нещо по-добро”, каза Шумахер.