петък, 3 май 2024 г.

Цецо Соколов класира „Динамо“ (Москва) на финал в Европа

Капитанът на националите Цветан Соколов и тимът на „Динамо“ (Москва) се класираха за финала във втория по сила европейски турнир – Купата на CEV, след като надиграха френския „Монпелие“ с 3:0 (23, 22, 10) в реванша на френска земя. В първата среща московчани се наложиха с 3:1 гейма.
Диагоналът от Ресилово бе титуляр в първите две части и се разписа със 7 точки. Най-резултатен бе Сам Деруу с 12 точки, с 10 се отчете Ярослав Подлесних. За съперника Йоахим Пану и Джоузеф Склейтър приключиха с по 11 т.
На финалите „Динамо“ ще играе срещу „Зенит“ (Санкт Петербург), който отстрани „Грийнярд“ (Маасейк).
Титулярът в националния отбор по волейбол Мартин Атанасов даде солиден принос, за да може турският му клуб „Зираатбанк“ (Анкара) също да се класира на финал в европейски турнир. Посрещачът и колегите му ще спорят за трофея в „Чалъндж къп“, след като победиха у дома чешкия „Лви“ (Прага) с 3:1 (-26, 18, 21, 19) във втората полуфинална среща и спечелиха сблъсъка със „златен“ гейм. В първия мач турският гранд падна 0:3.