Кошмарът на Адриан Андреев спечели турнира в Сингапур

Алексей Попирин спечели първата си титла на ниво ATP, след като победи с 6:4, 0:6, 2:6 световния №46 Александър Бублик на финала на турнира в Сингапур. Австралиецът, който във втория кръг на надпреварата отстрани Адриан Андреев, осъществи зрелищен обрат, като в последните два сета даде само два гейма на своя опонент и ознаменува с трофей силното си представяне в надпреварата. Попирин бе значително по-ефективен на сервис като записа повече асове (11/5) и направи по-малко двойни грешки (1/5) от Бублик. Алекс бе почти безгрешен по отношение на спечелените на първи сервис точки (94%), а освен това записа пет пробива срещу само един на Бублик.

Попирин поведе на два пъти в началото на мача, но неговият опонент пръв успя да запише пробив и натрупа преднина от 4:2. Австралиецът опита да възстанови равенството, но Бублик не позволи това да се случи и в крайна сметка казахстанецът спечели първия сет на 4. След почивката обаче Попирин заигра като преобразен. Световният №114 спечели сета на нула, а в заключителната част сет на два пъти излезе напред в резултата, но Бублик не му позволи да натрупа преднина и изравни за 2:2. Австралиецът си върна водачеството след нов гейм на нула, а в продължилия почти 10 минути шести гейм пропусна три възможности за пробив, но въпреки това отново показа по-здрави нерви от своя опонент и поведе с 4:2. Попирин спечели сравнително лесно и седмия гейм, а в следващия спаси геймпойнт на Бублик и приключи срещата още с първия си мачбол. След най-успешната седмица в кариерата си, Алексей ще подобри върховото си постижение в ранглистата, изкачвайки се до 82-ро място, докато опонентът му ще напредне с 3 места до №43 при обновяването й утре.