петък, 3 май 2024 г.

Меси е вкарал най-много през 2021 г.

Лионел Меси вкара два гола през второто полувреме и „Барселона“ надви с 3:0 „Елче“ в отложен мач от първия кръг на испанското футболно първенство, с което каталунците се изкачиха на трето място. Те са с 50 точки и само на две зад „Реал“ (Мадрид), който пък изостава с три от лидера „Атлетико“.
С двата си гола Меси вече има 18 и води именно с два на бившия си съотборник Луис Суарес в листата на реализаторите. Той откри резултата на „Камп Ноу“ в 48-та минута след двойно подаване с Мартин Брайтуайт в наказателното поле, а след това добави втори гол в 68-та. Аржентинецът получи топката от Френки де Йонг и залъга няколко защитници, преди да стреля в мрежата.
Жорди Алба вкара за крайното 3:0, получавайки топката след комбинация между Брайтуайт и Меси.
Лео вече има 13 гола на сметката си за 2021 г. По този показател той е лидер сред играчите от Топ 5 първенствата в Европа тази година. Робърт Левандовски („Байерн“) е втори с 12 попадения, а Ерлинг Холанд („Борусия“) има 10.
„Елче“ пък загуби за четвърти път в последните си 6 мача и се смъкна до предпоследно място.