Боряна Калейн на 4 финала в Москва

Боряна Калейн завърши на четвърто място в многобоя на турнира Гран при по художествена гимнастика в Москва. Българката събра сбор от 98.250 точки, след като получи оценки от 23.350 т. на лента и 26.500 т. на бухалки. По-рано тя бе оценена с 22.200 т. на топка и 26.200 т. на обръч. Така Калейн се класира за финалите на всичките четири уреда, който са днес. Три рускини се качиха на почетната стълбичка. Шампионка стана Дина Аверина със сбор от 109.000 т., следвана от сестра си Арина – 107.600 т. и Лала Крамаренко – 104.450 т. След Боряна са още две рускини – Анастасия Гузенкова и Екатерина Селезньова. По регламент за Гран при се класират всички по реда на оценките, без значение бройките от държава, а във финалите участват по две гимнастички от страна. Точкуването и наградният фонд за Гран при обаче се дава само за финалите на уреди.

В същото време стана ясно, че състезателките Ивет Минковска, Камелия Стоилова и ансамбълът ни жени организират благотворителна продажба на част от своите медали, уреди и екипи за да подпомогнат лечението на Валерия Юзвяк. Грацията е част от ансамбъла на Украйна и е диагностицирана с рабдомиосарком – рак на меките тъкани. Момичетата на Весела Димитрова и на Михаела Маевска – Симона Дянкова, Лаура Траатс, Мадлен Радуканова, Ерика Зафирова и Стефани Кирякова предлагат на търг сребърния си медал от Европейските игри в Минск, тениска от официалния екип от същото състезание, както и чифт бухалки, с които спечелиха редица медали от престижни състезания. Търгът се провежда в страницата на БФХГ в Инстаграм и ще продължи до 21 февруари.