Везенков блести с 18 точки и 10 борби в Евролигата (видео)

Александър Везенков записа първи „дабъл-дабъл“ в кариерата си в Евролигата, но „Олимпиакос“ загуби като гост на „Армани“ (Милано) със 79:90 (19:24, 15:20, 28:21, 17:25) в среща от 22-ия кръг на редовния сезон на турнира.

Българският национал започна като титуляр, игра много силно и се отличи с 18 точки и 10 борби, като добави към статистиката си 2 асистенции и 1 отнета топка за почти 33 минути на паркета.

Домакините стигнаха до успеха след по-добра игра в последната част.
Везенков вкара тройка за 79:81 две минути преди края, но италианците направиха серия от 9:0 и затвориха мача.

Тимът от Пирея е на 11-о място в класирането с баланс 11/11, а „Армани“ е трети.
Испанският „Барселона“ е едноличен лидер в класирането с 16 победи и 6 загуби, след като спечели домакинството си на руския „Зенит“ (Санкт Петербург) с 85:81.

На 28 януари Везенков ще се изправи срещу бившия си отбор „Барселона“, който гостува в Пирея.