Почетино с първи трофей в ПСЖ

Само 11 дни след пристигането си в Париж, Маурисио Почетино успя да грабне първи трофей в своята треньорска кариера.

Той изведе ПСЖ до победа с 2:1 над „Марсилия“ в мача за Суперкупата на Франция.

Заради миналогодишния дубъл на парижани, мачът в град Ланс не бе между шампиона и носителя на Купата, а противопостави първите два тима във френския елит от миналия сезон.

Решителни за успеха на парижани се оказаха първите 45 минути в мача, в които те тотално надиграха вечния си враг.

Първо Мауро Икарди пропусна чисто положение, а след това два гола на парижани бяха отменени заради засади на Мбапе.

Все пак логичното се случи в 39-ата минута, когато Икарди успя да открие резултата.

Първоначалният му удар с глава бе спасен от вратаря, но нападателят се оказа по-съобразителен и успя да довкара топката, която се отби и от гредата.

През второто полувреме Икарди изработи дузпа, която появилият се в игра за първи път от месец Неймар реализира за 2:0.

Съперникът не се предаде и чрез Дмитри Пайе върна един гол в последната минута от редовното време.

След срещата Неймар и защитникът на Марсилия Алваро Гонзалес отново се заядоха, този път в Туитър.

Бразилецът качи своя снимка и написа „Крал, не е ли така, Алваро?“.

Гонзалес отвърна с екранна снимка на епизод от мача, в който е сграбчил бразилеца за главата.

„Родителите ми са ме възпитали да изхвърлям боклука“, гласеше написаното от испанеца.

Двамата имаха конфликт на терена в края на мача между двата тима през септември миналата година, когато Неймар получи червен картон, след като удари Гонзалес по врата.

Според публикации във Франция, по време на тази среща двамата са си отправили куп обиди, включително и на расистка основа.