„Бока“ и „Ривър“ не се победиха за Купата на Марадона

Аржентинската класика „Бока Хуниорс“ и „Ривър Плейт“ се завърна след повече от година. Двубоят от шампионския поток за Купата „Диего Армандо Марадона“ завърши 2:2 на „Бомбонера“.

Кръг преди края на груповата фаза големите съперници имат по осем точки, но „генуезците“ са с предимство от един гол в головата разлика.

Рамон Абила даде аванс на „синьо-жълтите“ в 10-ата минута, но след червения картон на Кампусано в 58-ата минута, „милионерите“ стигнаха до светкавичен обрат в рамките на 180 секунди. Първо резервата Джироти изравни с глава в 74-тата минута, а три по-късно Боре даде преднината на „червено-белите“, след като също се разписа с глава. Ветеранът Енцо Перес обаче беше изгонен секунди по-късно и двата тима останаха с 10 души.

Карлос Тевес, който влезе от резервната скамейка, бе в основата за равенството. Бившият национал на Аржентина проби и изведе майсторски Вила, който технично прехвърли Армани за 2:2 в 85-ата минута, което се оказа и крайният резултат.

Това бе първото дерби от 22 октомври 2019 г.