петък, 3 май 2024 г.

5 от 5 за „Финикс“ в НБА (видео)

„Финикс“ стана първият отбор с 5 победи от началото на сезона в НБА след победа със 106:103 над Денвър като гост.

С много голяма заслуга за победата на „слънцата“ бе гардът Крис Пол. Ветеранът в редиците на гостите вкара решителен кош 7 секунди преди края, а около половин минута преди финалната сирена, спомогна на тима си да промени съдийско решение в полза на Денвър. При резултат 102:100 на Микал Бриджес бе отсъдено нарушение, което да изпрати гарда на Денвър Гари Харис на наказателната линия.

Пол обаче посъветва треньора на Финикс Монти Уилямс да използва правото си на оспорване на съдийското решение. Повторенията показаха, че Бриджес не е направил фаул и така Финикс задържа преднината си.

Пол завърши мача с 21 точки, а с по 22 се отчетоха младите звезди на Финикс Девин Букър и Деандре Ейтън.

За Денвър 31 т. реализира канадецът Джамал Мъри, а сърбинът Никола Йокич остана на една борба от „трипъл-дабъл“ със 17 точки, 11 асистенции и 9 борби.

Шампионът „ЛА Лейкърс“ постигна втора поредна победа над „Сан Антонио“. Като гости „езерняците“ се наложиха със 109:103.

Антъни Дейвис и ЛеБрон Джеймс отново бяха над всички за победителите. Дейвис завърши с 35 точки и взе 11 борби, докато Джеймс регистрира „трипъл-дабъл“ от 26 точки, 11 борби и 10 асистенции.

Двубоят в Сан Антонио бе много равностоен, но в последните минути гостите успяха да направят серия от 9:0 точки, с която завършиха мача. За домакините с най-много точки – 26, завърши младият Келдън Джонсън.