вторник, 30 април 2024 г.

9 „сини“ взеха точка на „Царско село“

„Царско село“ и „Левски“ завършиха 2:2 в мач от 16-ия кръг в Първа лига. Сблъсъкът между двата тима предложи много емоции, като освен четирите гола имаше и три червени картона – два за гостите и един за състава на домакините.

Срещата премина през обрат, като тимът на Любо Пенев поведе в 20-ата минута с гол на Мартин Кавдански.

„Сините“ обърнаха само за 14 минути – в 25-ата Найдъл Робърта изравни, а в 39-ата се разписа Станислав Иванов.

Гостите играха повече от 50 минути в намален състав. Орлин Старокин Беше изгонен още преди почивката, а през втората част червен картон получи и Ивайло Найденов.

Със спечелената точка „Царско село“ има 17 и заема осмо място в класирането. Тимът на Любослав Пенев има само една победа в последните си шест двубоя, като загуби четири поред между края на октомври и началото на декември.

„Левски“ е девети с 15 точки.

Припомняме, че по-рано през кампанията „Царете“ спечелиха с 1:0 визитата си на „Георги Аспарухов“.