понеделник, 29 април 2024 г.

Жиру с 4 гола и рекорд в Шампионската лига (обзор)

Оливие Жиру избухна с 4 гола за „Челси“ при разгрома с 4:0 над „Севиля“ в група Е на Шампионската лига.

„Сините“ се развихриха на „Рамон Санчес Писхуан“ и си гарантираха първото място в групата с 13 т. от 5 мача.

Испанците остават на втората позиция и също се класира за елиминациите с 10 т., следват „Краснодар“ с 4 и „Рен“ с 1.

Жиру откри головата си сметка в 8-ата минута, а скоро след началото на второто полувреме удвои с елегантно прехвърляне на вратаря.
Французинът покачи на 3:0 след центриране на Канте отдясно, а към края беше съборен за дузпа и сам я реализира, за да направи вечерта си незабравима.

Така нападателят стана първия играч на „сините“ от Лондон, който отбелязва 4 гола в един мач, след настоящия треньор на „Челси“ Франк Лампард през 2010-а. Жиру стана и най-възрастният автор на хеттрик в Шампионската лига – на 34 години и 63 дни.

Победа на ПСЖ срещу „Манчестър юнайтед“ като гост пък осигури вълнуваща надпревара в последния кръг за още една група в Шампионската лига. Французите се наложиха с 3:1 на „Олд Трафорд“, а звездата Неймар вкара два гола.

С успеха ПСЖ събра 9 т., с колкото е и „Юнайтед“. С толкова е и „Лайпциг“, постигнал успех с 4:3 срещу „Истанбул Башакшехир“ с гол в 92-ата минута.
Преди ден се стигна до вълнуващ развой и в групата, в която са „Реал“ (Мадрид) и „Интер“, където изходът е непредвидим.