Аржентина и Меси с грешна стъпка (видео)

Аржентина и Парагвай не успяха да излъчат победител в срещата помежду си от третия кръг на световните квалификации в Южна Америка. Сблъсъкът в Буенос Айрес завърши 1:1.

Гостите откриха резултата от дузпа в 21-ата минута, след като Анхел Ромеро беше точен от бялата точка.

Аржентина реагира бързо и зареди атаки към вратата на съперника. В 41-ата минута резултатът бе изравнен. Джовани ло Селсо центрира от корнер и Николас Гонсалес вкара с глава за 1:1. Звездата Лео Меси игра цял мач за „албиселесте“, но представянето му няма да се запомни с нещо значимо.

„Гаучосите“ водят в класирането на зоната със 7 точки, а съставът на Парагвай е четвърти с 5.

В същото време стана ясно, че нападателят на ПСЖ Неймар ще пропусне мачовете на Бразилия през ноември срещу Венецуела и Уругвай от квалификациите за Мондиал 2022.

Звездата на парижани получи травма в бедрото в мача от Шампионската лига срещу „Истанбул Башакшехир“ на 28 октомври. Първоначално се смяташе, че Неймар ще може да се върне в строя в средата на този месец, но медицинските изследвания в Сао Пауло са показали, че 28-годишният нападател няма да се възстанови навреме и той е освободен от отбора, пише „Глобо“.
Изследванията потвърдиха, че прогрес има, но Неймар не е готов за игра, заяви лекарят на Бразилия Родриго Ласмар.