„Милан“ отнесе тройка на „Сан Сиро“ (обзор)

„Лил“ хвърли бомбата в Лига Европа! Французите спечелиха с 3:0 гостуването си на „Милан“ от група „Н“ и нанесоха първо поражение на „росонерите“ през сезона.

Турският нападател Юсуф Язъджъ реализира хеттрик на „Сан Сиро“. С актив от 7 точки „Лил“ измести именно „Милан“ от върха в класирането.

„Арсенал“ отнесе с 4:1 „Молде“ у дома. Скандинавците поведоха в средата на първото полувреме с гол на Мартин Елингсен, но след това си вкараха два автогола чрез Кристофер Хауген в края на първото полувреме и чрез Шериф Синян след малко повече от час игра. До края Никола Пепе вкара и асистира за четвъртия гол на Джоузеф Уилок.

В група „D“ лидерите „Бенфика“ и „Рейнджърс“, които имаха по две победи досега, направиха зрелищно равенство 3:3 в Лисабон. Домакините останаха с човек по-малко още в 19-ата минута след директен червен картон на Николас Отаменди, който повали в гръб откъсналия се сам срещу вратаря Райън Кент. Шотландците взеха аванс от 3:1, но допуснаха изравняване с късни голове на Рафа Силва и на резервата Даврин Нунес в добавеното време.