петък, 3 май 2024 г.

ЦСКА уволни Белчев, преговаря със Загорчич

ЦСКА води преговори със Златомир Загорчич да поеме тима. Търпението на ръководството към Стамен Белчев се е изчерпало, след като „червените“ записаха шести пореден мач без победа в Първа лига – 1:1 като гост на „Арда“, твърди „Труд“.

През първата част имаше повече битка и малко футбол. Двата тима дори не успяха да отправят точен удар, макар че Амос Юга уцели гредата. След почивката Арда натисна и заслужено поведе – Светослав Ковачев засече от въздуха пас Емил Мартинов и вкара за 1:0.

Стамен Белчев реагира и пусна още офанзивни играчи. Това доведе до изравняване – Юга изведе Синклеър и той реализира за 1:1. „Червените“ натиснаха и в 85-ата изстрел на Синклеър се отби от гредата. Голмайсторът имаше още един шанс, но Караджов спаси.

Веднага след двубоя де появи информация, че от ЦСКА вече са освободили Стамен Белчев заради незадоволителните резултати. „Армейците“ изостават на 7 точки отлидера „Локомотив“ (Пловдив) с едва три победи от десет изиграни мача.

Загорчич пък е без работа, след като разтрогна със „Славия“. Името му се завъртя и сред опциите за нов национален селекционер.