петък, 3 май 2024 г.

Краев и „Мидтиланд“ за първи път в историята ще играят в групите на ШЛ (обзор)

България ще има своя представител в Шампионската лига. Това стана ясно, след като Божидар Краев и неговият „Мидтиланд“ се класираха за групите след 4:1 над „Славия“ (Прага).

Българинът се появи в игра в 58-ата минута, когато зае мястото на Евандер. В първия двубой, който се игра в чешката столица, двата тима завършиха без попадения – 0:0.
Реваншът бе много драматичен, а резултатът лъже, тъй като таблото сочеше 1:1 до 84-ата минута. Тогава словенският съдия Дамир Скомина отсъди странна дузпа за „Мидтиланд“, която беше изпусната, а след това пребира. Повторното изпълнение донесе попадение на датчаните, които след това вкараха още два пъти.

Така датският тим за първи път в историята си стигна до участие в групите на Шампионската лига.

Жребият е тази вечер, а тимът на Краев е в четвърта урна заедно с „Локомотив“ (Москва), „Олимпик“ (Марсилия), „Брюж“, „Борусия“ (Мьонхенгладбах), „Рен“, „Истанбул Башакшехир“ и „Ференцварош“.

В другите мачове изненади нямаше. Руският „Краснодар“ продължава напред за първи път в историята си след победа с 2:1 над ПАОК като гост след 0:0 в Русия.

Австрийският „Залцбург“ пък победи за втори път „Макаби“ (Тел Авив), този път с 3:1 и с общ резултат 5:2 си извоюва мястото сред най-добрите.