понеделник, 29 април 2024 г.

Унгарец спря Григор в Ню Йорк

Григор Димитров приключи участието си в преместения от Синсинати в Ню Йорк турнир от сериите Мастърс. Хасковлията загуби с 5:7, 6:4, 2:6 от финалиста от Sofia Open 2019 – Мартон Фучович във втория кръг.

Двамата изиграха оспорван двубой и след близо 190 минути на корта и куп разменени пробиви унгарецът излезе победител.
Двубоят започна трудно за Григор. Първата ни ракета допусна пробив още в първия гейм, а по-късно съперникът му проби и за 5:2. Тогава 14-ият в схемата се вдигна и успя да върне пробивите и да изравни за 5:5.

Веднага след това Фучович отново излезе напред и този път с гейм на нула приключи сета.
Във втория картината беше сходна, но победител излезе българинът. Той поведе с 3:0, след което допусна два последователни пробива и обрат. Гришо отново изригна и с два пробива стигна до 6:4, за да изравни.

Решителният сет започна оспорвано, но след 2:2 Фучович взе четири поредни гейма и спечели мача.
Следващият турнир, на който Димитров ще участва, е US Open, който започва на 31 август.

Междувременно водачът в световната ранглиста Новак Джокович се завърна с победа и удължи серията си на 19 успеха в 19 мача през сезона. Сърбинът спечели със 7:6 (2), 6:4 срещу Рикардас Беранкис. Във вихъра си е и Анди Мъри, който се наложи с 6:3, 3:6, 7:5 над Александър Зверев.