понеделник, 29 април 2024 г.

Черногорци на пътя на „Локо“ (Пд) в Лига Европа

Носителят на Купата на България „Локомотив“ (Пловдив) ще играе с черногорския ФК „Искра“ в първи квалификационен кръг на Лига Европа. „Червените“ от Даниловград спечелиха с 4:3 след изпълнение на дузпи гостуването си на „Санта Колома“ от предварителната фаза на турнира. Редовното време и продълженията завършиха 0:0.

Тимът от Андора беше на крачка от сензацията, въпреки че играха 80 минути с човек по-малко, след като Жорди Алаес бе изгонен с директен червен картон за груб фаул в 40-ата минута.

При изпълнението на дузпите вратарят на „Искра“ Сърджан Блажич спаси удара на Хамза. Боришич изпорти следващия удар за черногорците, но Педро Сантос също не можа да уцели вратата и гостите спечелиха с 4:3.

Двубоят срещу „Локомотив“ е на 27 август. „Черно-белите“ са гости. Победителят ще се реши в една среща.

На същата дата ЦСКА играе с малтийския „Сиренс“ на „Българска армия“ от 20:00 часа, а „Славия“ гостува на албанския „Кукеси“ от 21:00 часа.