петък, 19 април 2024 г.

Националите ни по борба при мъжете и жените ще стартират на турнира в Полша

Снимка: БГНЕС

Националите ни по борба при мъжете и жените ще стартират на турнира в Полша. Надпреварата ще се проведе от сряда до неделя.

Български съдия на тепиха ще бъде Димитър Чифудов.

При жените, водени от селекционера Петър Касабов и Серафим Бързаков, три българки ще участват в категория до 68 кг  – Мими Христова, която стана европейска шампионка в по-долната категория, София Георгиева и Юлияна Янева, настояща номер 1 на континента.

При 62-килограмовите на тепиха се завръща Тайбе Юсеин, световна и трикратна европейска шампионка, която лекуваше травма. През миналия месец тя участва на държавния шампионат и стана първа.

В свободния стил при мъжете селекционерът Валентин Ангелов и Мариян Стойнев ще водят 10 състезатели, съобщават от Българската федерация по борба.

Сред тях са Георги Вангелов (61), пети на олимпийските игри Токио 2020, Микяй Наим (65), втори на европейското тази година, Рамазан Рамазанов (74), носител на златния пояс „Дан Колов“ тази година и втори в Европа, както и Георги Иванов (125), европейски шампион до 23 години.

В класическия стил селекционерът Братан Ценов и Емил Будинов ще разчитат на 9 състезатели за призови класирания.

Сред тях са Абу Муслим Амаев (63), трети на европейското първенство тази година, както и Дейвид Димитров, носител на златния пояс „Никола Петров“ от 2021-а.

Пълните състави:

Класически стил:

60 кг Недялко Петров, Васил и Георги Илиеви, Кюстендил

63 кг Абу-Муслим Амаев,  ЦСКА

67 кг Илия Мустаков, ЦСКА

67 кг Иво Илиев, ЦСКА

72 кг Дейвид Димитров,  ЦСКА

87 кг Йоан Димитров, Ботев-93, Враца

82 кг Росиан Дермански, Ботев-93, Враца

82 кг Светослав Николов, Ботев-93, Враца

130 кг Мариян Маринов, Ботев-93, Враца

 

Свободен стил:

57 кг Ивайло Тисов, Локомотив, Пловдив

61 кг Георги Вангелов, Юнак-Локомотив, Русе

65 кг Микяй Наим, Димитровград

70 кг Иван Стоянов, Берое, Стара Загора

74 кг Рамазан Рамазанов, Илия Павлов, Велико Търново

74 кг Али-Паша Умарпашаев, Юнак-Локомотив, Русе

79 кг Михаил Георгиев, Ангел Гочев, Созопол

86 кг Илия Христов, Черноморец-св.борба, Бургас

97 кг Ахмед Батаев, Юнак-Локомотив, Русе

125 кг Георги Иванов, Димитровград

 

Жени:

62 кг Тайбе Юсеин, ЦСКА

68 кг Мими Христова, ЦСКА

68 кг София Георгиева, ЦСКА

68 кг Юлиана Янева, Юнак-Локомотив, Русе

Последни новини

google-site-verification: google8d719d63843e6dc9.html