събота, 20 април 2024 г.

Ансамбълът при девойките спечели сребро в многобоя на европейското първенство в Баку

Ансамбълът при девойките спечели сребърен медал в многобоя на европейското първенство по художествена гимнсатика, което се проведжа в Баку, Азербайджан.

Андреа Иванова, Ева Емилова, Цветейоана Пейчева, Красимира Иванова, Габриела Пеева и Ванеса Емилова събраха сбор от двете изигравания 59.250 точки.

Българките стартираха с първи номер надпреварата във втората група. Изиграха много силно съчетанието си с пет въжета, за което получиха  оценка от 30.450 точки, от които 14.700 за трудност, 8.250 за артистичност и 7.550 за изпълнение.

В изпълненията с пет топки нашите момичета отново показаха класа, но в края на композицията изпуснаха уред, които се удари в резервния и се върна на килима, но имаше излизане и на състезателка, което доведе до наказание от  0.300 точки. Резултатът от  28.800 точки (14.200 трудност, 7.850, артистичност, 7.050 изпълнение, 0.300 наказание) ги нареди на  четвърто място в класирането за финала на този уред.

Възпитаничките на Кристина Илиева се класират за финалите и на двата уреда, които са по-късно днес след официалното откриване на шампионата, предаде БНР.

Титлата в многобоя стана притежание на гимнастичките от Израел с  актив от 61.600 точки (30.500 точки с  въжета и 31.100 точки с топки). На трета позиция завърши съставът на домакините от Азербайджан със сбор от  58.450 точки (29.450 точки – пет въжета и 29.000 точки с пет топки).

Ансамбълът на Италия, който беше един от претендентите за отличията в това състезание беше декласиран в подреждането за многобоя. „Пеперудите“ не получиха оценка за съчетанието си с пет топки, заради разлика в имената на гимнастичките записани в стартовите листове и тези, които го изпълниха.