Начало СПОРТ Невероятната Стилияна Николова спечели още два златни медала за България

Невероятната Стилияна Николова спечели още два златни медала за България

Стилияна Николова спечели още два златни медала от световната купа по художествена гимнастика в „Арена София“. Тя изигра блестящо съчетанията си с обръч и с топка и заслужено получи най-високите оценки в двата финала – 33.800 точки за изпълнението с обръч и 35.000 точки за това с топка.

В съчетанието с обръч среброто с 33.600 заслужи Ася Ади Катц (Израел), а бронзът е за световната шампионка Софиа Рафаели (Италия) с 32.600 точки.

Другата ни представителка в изпълненията с обръч Ева Брезалиева завърши на седма позиция, след като допусна сериозна грешка – излизане на уред извън терена, заради което получи 28.750 точки.

Вчера Стилияна Николова триумфира на турнира за Световната купа в София – в многобоя тя спечели титлата със сбор от 131.300 точки на четирите уреда.

Другата наша представителка – Ева Брезалиева остана шеста в многобоя със 121.200 точки. Възпитаничката на Бранимира Маркова игра силно на бухалки, но допусна груба грешка на композицията с лента – излизане на уреда извън терена, което и попречи да се класира напред. Тя обаче стана „кралица“ на турнира след гласуване на фоторепортери, журналисти и фенове, които я определиха за най-чаровното лице.

Националният ни ансамбъл спечели снощи и титлата в многобоя. Женина Трашлиева, София Иванова, Камелия Петрова, Рейчъл Стоянов и Радина Томова са със сбор от 65.200 точки. На второ място се класира Израел с 63.350 точки (31.900 и 31.450), а на трето е Франция с 63.250 точки (33.250 и 30.000).

Във финалите Стилияна Николова играе на всичките 4 уреда, а Ева Брезалиева – на обръч и бухалки.