Начало СПОРТ Словенско унижение за волейболистите ни на европейското

Словенско унижение за волейболистите ни на европейското

Българските волейболисти допуснаха втора поредна загуба на европейското първенство. Воденият от Силвано Пранди отбор отстъпи с 0:3 (-18, -19, -21) срещу Словения в Острава. Загубата усложнява задачата пред състава, който засега е трети в група В. В последния си мач в тази фаза българите ще играят с Беларус в четвъртък. Ако завърши на трето или четвърто място в групата си, националният отбор най-вероятно ще играе с олимпийския шампион Франция или с Германия на 1/8-финалите.

Играта ни срещу Словения изобилстваше от грешки, като Соколов и компания завършиха с едва 43% успеваемост в нападение спрямо 62% за съперника. Избраниците на Силвано Пранди показаха повече слабости в посрещане, допуснахме и доста неточности на сервис. Капитанът ни Соколов отново не бе на познатото високо ниво, но стана най-резултатен с 12 точки, Тодор Скримов добави 9. Клемен Чебул реализира 15 т., от които 4 аса и 61% ефективност в атака, а Тине Урнаут добави 14 т.