Начало ВИДЕО „Манчестър Юнайтед“ вкара пет гола на старта

„Манчестър Юнайтед“ вкара пет гола на старта

„Манчестър Юнайтед“ започна по впечатляващ начин новия сезон във Висшата лига, след като разгроми „Лийдс“ с 5:1 на „Олд трафорд“. „Червените дяволи“ изиграха много силен мач пред своите фенове и дадоха заявка, че ще играят важна роля и през тази година. Бруно Фернандеш беше над всички в срещата, като отбеляза хеттрик. Португалецът се разписа в 30-ата, 54-ата и 60-ата минута. Другите голове бяха дело на Мейсън Грийнууд в 52-ата и на Фред в 68-ата минута.

Голът за „Лийдс“ отбеляза Люк Ейлинг в 48-ата минута. Пол Погба също впечатли, асистирайки за четири от петте попадения в мача. Французинът асистира два пъти на Фернандеш и даде по един ефективен пас на Мейсън Гринууд и Фред. Последният играч на „Манчестър“, който завърши с 3 3 или повече асистенции в мач от Висшата лига, беше Антонио Валенсия срещу „Уулвърхемптън“ през 2011 г. Преди двубоя беше представено и най-новото попълнение на „Юнайтед“ Рафаел Варан.