понеделник, 29 април 2024 г.

Италия изпрати и Белгия у дома!

Италия се класира за 1/2-финалите на Евро 2020, след като победи с 2:1 друг от големите фаворити в турнира – Белгия.

Двата отбора изиграха страхотен мач на стадион „Алианц Арена“ в Мюнхен, който беше изпълнен с напечени моменти. Гол на Бонучи бе отменен заради засада. Все пак „адзурите“ поведоха в 31-ата минута чрез Николо Барела. В 44-ата Лоренцо Инсиние се разписа за 2:0 след страхотен удар в горния ляв ъгъл на Куртоа.

Секунди по-късно Ромелу Лукаку намали изоставането на „червените дяволи“ след много спорна дузпа.

След почивката нямаше повече попадения, въпреки че и двата отбора имаха добри шансове. Роберто Манчини обаче получи и лоша новина, след като най-добрият му футболист от началото на шампионата – Леонардо Спинацола, получи контузия и напусна на носилка.

В спор за място на финала Италия ще се изправи срещу Испания на стадион „Уембли“ в Лондон. Сблъсъкът е насрочен за 6 юли.