събота, 4 май 2024 г.

Белгия продължава напред с рекорд

Белгия победи Финландия с 2:0. Това беше трети пореден успех за „червените дяволи“ на Евро 2020, което е рекорд за тима – досега те не бяха печелили всичките си срещи в групата. Същото преди тях направиха Италия и Нидерландия.

Загубата остави Финландия на трето място и с малък шанс да продължи напред. Тимът е третият трети с три точки, но Швейцария и Украйна имат по-добра голова разлика.

Белгия доминираше в Санкт Петербург, но трябваше да чака до 74-ата минута, за да поведе. Преди това попадение на тима беше отменено от ВАР. Въпросният гол, с който отбор номер едно в света поведе, всъщност падна с доста късмет. Вермален удари греда, топката се върна и удари вратаря Храдецки в гърба, след което мина голлинията. Седем минути по-късно Де Бройне изведе Ромелу Лукаку и той вкара за 0:2.

Победата на Белгия класира напред още няколко отбора. Англия, Чехия, Швеция и Франция имат по четири точки и дори и да паднат до трето място, ще продължат напред.