3 от 3 за Нидерландия, Зоран Заев изпрати Пандев

Нидерландия завърши по безкомпромисен начин участието си в груповата фаза на Евро 2020, записвайки трета победа от 3 мача в Група С на европейското. В последната си среща „лалетата“ нямаха сериозна съпротива и спечелиха на стадион „Йохан Кройф Арена“ с 3:0 срещу дебютанта Северна Македония. Въпреки че вече си бяха осигурили място на осминафиналите, играчите на Франк де Бур не дадоха шанс на съперника да запише историческа първа точка. Домакините поведоха в резултата в 24-та минута, когато Мемфис Депай завърши бърза контраатака. Той получи пас отдясно от Дониел Мален и стреля по земя в наказателното поле. В 51-та минута Депай асистира отляво на капитана Жоржиньо Вайналдум, който на празна врата нямаше проблеми да удвои резултата – 2:0. Нидерландия достигна до трети гол в 58-та минута. Депай бе изведен отлично от Гравенберх и стреля, но Димитриевски спаси. Вайналдум бе най-близо до отбитата топка и я довкара. Македонците пък вкараха на два пъти топката в мрежата на съперника, но и двете попадения бяха правилно отменени заради засада.

Мачът бе последен с националния екип за капитана и лидер на македонците Горан Пандев. Той слиза от сцената със 122 мача, като бе сменен в 68-та минута под овациите на публиката на „Йохан Кройф Арена“. Неговите съотборници му направиха шпалир, докато излиза от терена. На крака на стадиона му стана премиерът на Северна Македония Зоран Заев. Мачът имаше и българско участие – четвърти съдия бе Георги Кабаков.