И Иран не даде шанс на волейболистите ни

Българският национален отбор по волейбол загуби с 0:3 (-20, -31, -22) от Иран 6-ия си мач от Лигата на нациите в Римини (Ит). Тимът на Силвано Пранди вече има 5 поражения и 1 победа.

Срещу Иран не играха капитанът Цветан Соколов и други титуляри като разпределителят Георги Сеганов, посрещачът Мартин Атанасов и либерото Владислав Иванов, на които явно бе дадена почивка с оглед на това, че България не може вече да се бори за челните места. Най-резултатен за България стана Радослав Парапунов с 11 т, който обаче се отчете и с много грешки особено в инфарктния втори гейм.
Следващата седмица нашите играят със световния шампион Полша, олимпийския първенец Бразилия и Нидерландия.

В същото време женският ни представителен тим разгроми Украйна с 3:0 пред около хиляда зрители в зала „Колодрума“ в Пловдив и завърши на първо място в Група Б с пълен актив от 12 т.