Начало СПОРТ Двама българи един срещу друг на полуфинал за волейболната титла на Русия

Двама българи един срещу друг на полуфинал за волейболната титла на Русия

Капитанът на националния отбор на България Цветан Соколов и неговият клуб „Динамо“ (Москва) ще излязат срещу бившия селекционер на държавния тим на Пламен Константинов и водения от него шампион „Локомотив“ (Новосибирск) в полуфинал на Суперлигата на Русия по волейбол. „Динамо“ спечели първото място в Група А на турнира от „Финалната шестица“, който се провежда в Москва след победи над „Зенит“ (Санкт Петербург) с 3:1 и над „Факел“ (Новий Уренгой) с 3:2, а „Локомотив“ победи Зенит (Казан) с 3:2 и загуби от „Кузбас“ (Кемерово) с 1:3 и зае второ място в Група Б.

Двубоят „Динамо“ – „Локомотив“ е утре от 19,00 ч. в Москва. Преди това от 16,30 ч. в първата полуфинална среща ще се срещнат „Кузбас“ – „Зенит“ (Санкт-Петербург). Финалът е в събота от 19:00 ч.