Митко Ценов с втори резултат в историята на атлетиката ни на 1500 метра

Действащият президент на Европейската атлетика Добромир Карамаринов откри европейското първенство в зала в Торун. Шампионатът е първото глобално атлетическо първенство след година и половина прекъсване заради пандемията от коронавирус.
Надпреварата в Полша ще бъде в четири дни, а първите български участници в него бяха Митко Ценов (1500 м) и Тихомир Иванов (скок на височина). Ценов зае осмо място в трета серия и доведе личния си рекорд до 3:42.21, с което подобри с повече от две секунди постижението си от 3:44.32 мин. Този резултат е и втори в историята на българската атлетика след националния рекорд на Евгени Игнатов – 3:41.7 от 8 февруари 1981 г. В крайното класиране Ценов е на 26-о място от 51 участника.
Тихомир Иванов остана далеч от личния си рекорд 2.28 м и скочи 2.16 от първи опит, но не успя да се справи с 2.21 и остана извън финалната осмица, която продължава към финала.